« Ožujak 2024 »

VAŽNO - organizacija nastave od ponedjeljka 16.3.2020.
Autor: Vedrana Ortika Medini, 15. 3. 2020.

Poštovani roditelji,

Od ponedjeljka 16. ožujka nastava će se održavati na daljinu. Učenici će od kuće pratiti upute, dobivati materijale od predmetnih učitelja ili će nastavne sadržaje pratiti prema rasporedu za određeni razred na HRT3.

UČENICI RAZREDNE NASTAVE
Nastava za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima održavat će se svaki dan na HRT3 u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na trećem:

Razred             Termin
1.razred OŠ 08:00-10:00 h
2.razred OŠ 10:00-12:30 h
3.razred OŠ 13:00-16:00 h
4.razred OŠ 16:00-19:00 h

Prvi dan emitirane nastave na daljinu bit će u ponedjeljak, 16. ožujka.

UČENICI PREDMETNE NASTAVE
Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja i dodatne radne materijale. Predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom organizirat će nastavu u 5., tj. 6. satu u danu.

Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati od 3 do 5 školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život, stranicama Carneta i mrežnim stranicama škole.

Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.

Prisutnost učenika na nastavi pratit će se uz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu“.

Sve informacije bit će pravovremeno objavljivane na mrežnoj  stranici škole kao i u grupama za komunikaciju (whatsup grupe za roditelje učenika razredne nastave i Yammer virtualne učionice za učenike predmetne nastave).

UPUTE ZA RODITELJE I NASTAVNIKE MINISTRICE BLAŽENKE DIVJAK:

• Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ne treba inzistirati da to rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.
  • Učitelji i nastavnici trebaju pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Nužno je da učenici, koliko je god to moguće, dobiju povratnu informaciju o svojem radu i napretku (vrednovanje kao učenje, vrednovanje za učenje). Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).
  • Upozorite učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. Što znači da učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.
  • Sve škole u ponedjeljak do 12 sati imaju rok za uspostavu komunikacijskih kanala, u ponedjeljak razrednici trebaju testirati virtualne razrede, u utorak predmetni nastavnici testiraju virtualne razrede, a od srijede počinje nastava u virtualnom razredu za sve škole.
  • MZO će isporučivati osnovni raspored sati za cijelu Hrvatsku za sve nastavnike koji nemaju spremna online predavanja.
  • Ako nastavnik ima gotova svoja predavanja, njegovi učenici ne moraju pratiti sadržaj koji je isporučio MZO, nego predmetni nastavnik u virtualnom razredu isporučuje sadržaj i aktivnosti, ali tada to mora biti jasno istaknuto na mrežnim stranicama škole.

• DETALJNE UPUTE ZA IZVOĐENJE

1.-4. razred OŠ

RH

Učenici koji su u školi

•

Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka.

U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi ako je njihov termin dok su u školi na rasporedu, inače od kuće.

•

Obavijestiti roditelje ranije (nedjelja) kada je termin prikazivanja za njihov razred.

Od srijede roditeljima slati materijale za vježbanje.

Ako je termin za prikazivanje Škole na Trećem tijekom boravka u školi osigurati da djeca gledaju, inače aktivnosti kao u produženom boravku.

•

Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi (slično kao kod štrajka).

5. do 8. razred

•

U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.

U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razredi slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

•

U ponedjeljak razrednici testiraju virtualnu učionicu s učenicima, u utorak i predmetni nastavnici.

Od srijede razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke.

•

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu,svoj izostanak treba opravdati razredniku

S poštovanjem,

ravnateljica Vedrana Ortika Medini