Natjecanja i nagradni natječaji
Nacionalna kampanja "Sigurniji internet za djecu i mlade" - poziv za učenike
Autor: Tina Gobov Dražinić, 24. 1. 2013.

Udruga "Suradnici u učenju" poziva sve učenike osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske da se sudjelovanjem u izložbi multimedijskih učeničkih radova aktivno uključe u nacionalnu kampanju "Sigurniji internet za djecu i mlade" kako bi svoje vršnjake upozorili na moguće opasnosti na internetu i dali im savjete kako ih izbjeći.

Tema rada su poruke koje objašnjavaju online prava i odgovornosti. Sadržajem rada učenici vršnjake trebaju obrazovati i savjetovati kako se primjereno, odgovorno i sigurno ponašati na internetu.

Rok za predaju radova je 1. ožujka 2013.

Oblik rada:

• video isječak u trajanju najviše 30 sekundi koji sadrži jednu poruku s objašnjenjem odabranog online prava ili odgovornosti
  • poster kojim se ukazuje na 1 do 5 online prava i odgovornosti
  • ostali digitalni i interaktivni oblici (igre, aplikacije, videi, animacije, prezentacije, crteži, stripovi,....)
  • učenici slobodno odabiru računalni program u kojem će izraditi rad
  • poželjno je da se radovi mogu jednostavno prikazati na mrežnim stranicama i ne zahtijevaju zasebnu instalaciju.
  • memorijska veličina mora biti manja od 50 MB.

Sadržaj rada:

• treba biti gramatički i pravopisno korektan
  • ne smije sadržavati direktno kopirane dijelove tuđih radova, osim u slučaju citata
  • ne smije sadržavati uvredljive dijelove ni poruke mržnje
  • treba sadržavati popis korištene literature s referencama.

Autorska prava:

• Autori rada u potpunosti odgovaraju za sadržaje koje su koristili u svom radu (glazba, fotografije, tekstovi i slično) te možebitno kršenje tuđih autorskih prava.
  • Radovi se predaju uz Creative Commons dozvolu Imenovanje - Bez prerada.
  • Autori radova dozvoljavaju uredništvu objavljivanje radova na portalu Ucitelji.hr, u digitalnom časopisu Pogled kroz prozor te na pripadajućim YouTube i SlideShare kanalima za videozapise i prezentacije.
  • Sva prava zadržavaju autori rada. Uredništvo portala ucitelji.hr ne traži isključiva prava za objavljivanje radova.

Radovi se predaju korištenjem obrasca na Ucitelji.hr.

Učeničke radove mogu prijaviti isključivo odrasle osobe koje su mentori učenika.

Predajom rada mentor potvrđuje da ima dozvolu roditelja ili staratelja za sudjelovanje i objavu učeničkih radova.

Svi radovi bit će izloženi na portalu Ucitelji.hr uz posebno isticanje najboljih prema ocjeni uredništva portala Ucitelji.hr. Svi sudionici će dobiti potvrdu o sudjelovanju, a istaknuti radovi bit će nagrađeni.

Sva dodatna pitanja mogu se poslati elektroničkom poštom na urednistvo@ucitelji.hr.

Izvor: Portal za škole - http://www.skole.hr/veliki-odmor/pozivnica?news_id=7987